Випадок критичної гіперкаліємії під маскою ГКС

Стендова доповідь №3
РОЗДІЛ: КАРДІОЛОГІЯ
МОДЕРАТОРИ : проф. Сичев Олег Сергійович, д.м.н. Іркін Олег Ігорович, д.м.н. Міщенко Лариса Анатоліївна

ДОПОВІДАЧ: Л.О. М’якінькова, Д.Д. Баклицький (Полтава)

4 коментарі до “Випадок критичної гіперкаліємії під маскою ГКС”

    1. Вельмишановні модератори, дякую за поставлені запитання, відповідаючи на них ми переконуємось в нетиповості даного клінічного випадку.
      «Кардіогенний шок – прояв гострої серцевої недостатності, при якому спостерігається порушення перфузії органів та тканин організма внаслідок зниження насосної функції серця після корекції переднавантаження». Погоджуємось, що для кардіогенного шоку, у пацієнта не було ознак застою в малому колі кровообігу, виражених ознак гіпоперфузії органів (олігоанурії, на момент поступлення не було технічних можливостей до проведення ЕХОКС з визначенням серцевого індексу). Пацієнт поступив у відділення з можливістю проведення первинної інтервенційної стратегії лікування гострого коронарного синдрому(ГКС). У пацієнта були наявні наступні критерії ГКС: елевація сегменту ST, підвищення рівню кардіоспецифічних ферментів. Діагноз кардіогенного шоку, як ускладнення ГКС, був використаний на етапі «Двері-балон», враховуючи наявність артеріальной гіпотензії (артеріальний тиск 90/60 мм рт.ст. на фоні в/в інфузії дофаміну, призначеного БШД), тахікардії, ознак периферичної вазоконстрикції – блідість, пітливість, холодні на дотик кінцівки. Результати коронароангіографії, проведеної через 30 хв. від моменту госпіталізації, виключили діагноз ГКС та кардіогенного шоку. Визначений рівень глікемії (при поступленні більше 40 ммоль/л), направив діагностичний пошук причин порушення гемодинаміки та інфарктоподібної ЕКГ у бік гіперглікемії, дефіциту інсуліну, який регулює роботу Na-K+ АТФ-ази, та як наслідок, електролітного дисбалансу.

    1. На момент госпіталізації пацієнта було призначено терапію, направлену на підтримку гемодинаміки, зважаючи на неможливість встановити діагноз без додаткових методів обстеження, корекцію вуглеводного, за отримання електролітів крові – електролітного балансу. Застосовували наступні препарати: фармасулін Н в/в струминно та інфузійно у розчині глюкози, дофамін в/в – відключено в операційній внаслідок стабілізації гемодинаміки, реосорбілакт, ізотонічний розчин натріюхлориду, метоклопрамід. Антиаритмічні засоби з метою відновлення синусового ритму не призначались, так як було припущено, що пароксизм фібриляції передсердь мав вторинний генез по відношенню до порушень електролітного обміну, що і виявилось при подальшому обстеженні. Синусовий ритм відновився через 4 години.

      З повагою, М′якінькова Л.О., Баклицький Д.Д.

Залишити відповідь