Стендова доповідь №4
РОЗДІЛ: КАРДІОЛОГІЯ
МОДЕРАТОРИ : проф. Сичев Олег Сергійович, д.м.н. Іркін Олег Ігорович, д.м.н. Міщенко Лариса Анатоліївна
ДОПОВІДАЧ: К.В. Миндзів, О.І. Коцюба, науковий керівник проф. Н.І. Ярема (Тернопіль)
Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.
Частина Ваших пацієнтів мала ознаки серцевої недостатності. Яка фракція викиду лівого шлуночка була у цієї групи хворих, що може впливати на показники ВСР?
У пацієнтів з Лайм-кардитом, які мали ознаки серцевої недостатності оцінювали як клінічні симптоми, так і результати ЕхоКС. Результати дослідження показали що у хворих з комбінованими порушеннями ритму та провідності (АV блокадами 2 та 3 ступенів в поєднанні з персистуючою формою ФП і ТП та/або частою суправентрикулярною і шлуночковою екстрасистолією) величина фракції викиду (ФВ) коливалась від 36% до 48%, що було одним із чинників які впливали на показники ВСР. Зниження варіабельності серцевого ритму супроводжувалось зростанням активності симпатичної компоненти вегетативної нервової системи, що підтверджувалось підвищенням симпато-вагусного індексу LF/HF у хворих цієї групи. Крім того, була встановлена обернена кореляція між LF/HF та ФВ лівого шлуночка — r = – 0.43 (р < 0.05), що свідчить про виражену гіперсимпатикотонію при тяжкому перебігу міокардиту із складним порушенням ритму і зниженій ФВ лівого шлуночка.
Який прогноз був у пацієнтів, що Ви обстежили (госпітальна летальність, необхідність імплантації штучних водіїв ритму, розвиток постійної форми ФП)?
Серед пацієнтів, які були включені в наше дослідження не було летальних випадків. Серед обстежених нами хворих через 6 місяців були виявлені такі результати: у одного пацієнта було встановлено штучний водій ритму; у 9 хворих з групи пацієнтів із складними порушеннями ритму та провідності розвинулась постійна форма фібриляції передсердь.