Стендова доповідь №6
РОЗДІЛ: КАРДІОЛОГІЯ
МОДЕРАТОРИ : проф. Сичев Олег Сергійович, д.м.н. Іркін Олег Ігорович, д.м.н. Міщенко Лариса Анатоліївна
ДОПОВІДАЧ: І.О. Ястремська
За якими критеріями діагностували метаболічний синдром?
Діагностику метаболічного синдрому (МС) проводили згідно рекомендацій Міжнародної діабетологічної федерації (ІDF, 2019). За даними критерія МС діагностується при наявності абдомінального ожиріння для якого характерний ОТ ≥94 см для чоловіків європеоїдної раси та ≥90 см – монголоїдної (азіатської); для жінок ≥ 80 см – для представниць обох рас. Для встановлення МС за критеріями IDF обов’язковим також є наявність двох і більше факторів ризику:
• рівень ТГ вище 1,7 ммоль/л;
• рівень ХС ЛПВЩ < 1,03 ммоль/л у чоловіків та < 1,25 ммоль/л у жінок або факт терапії статинами; • АТ вище 130/85 мм рт. ст. або факт антигіпертензивної терапії; • глікемія капілярної крові натще вище 5,6 ммоль/л або раніше діагностований ЦД 2 типу.
Шлуночкові тахікардії і фібриляція шлуночків по 3 в групі МС, це збіг чи одне і теж?
У нашому випадку це збіг обставин, у дослідній групі спостерігався розвиток життєво небезпечних аритмій у вигляді фібриляції шлуночків – у 3 пацієнтів і шлуночкової тахікардія – у 3 інших пацієнтів ( проте зауважимо, що у одного пацієнта з дослідної групи спостерігався перехід ШТ у ФШ, тому його було враховано у 2 випадках , на нашу думку саме метаболічні порушення привели до тяжчого перебігу ШТ).
З повагою, Швед М.І., Ястремська І.О.