Особливості порушень ритму і провідності у хворих на інфаркт міокарда в поєднанні з метаболічним синдромом

Стендова доповідь №6
РОЗДІЛ: КАРДІОЛОГІЯ
МОДЕРАТОРИ : проф. Сичев Олег Сергійович, д.м.н. Іркін Олег Ігорович, д.м.н. Міщенко Лариса Анатоліївна

ДОПОВІДАЧ: І.О. Ястремська

4 коментарі до “Особливості порушень ритму і провідності у хворих на інфаркт міокарда в поєднанні з метаболічним синдромом”

    1. Діагностику метаболічного синдрому (МС) проводили згідно рекомендацій Міжнародної діабетологічної федерації (ІDF, 2019). За даними критерія МС діагностується при наявності абдомінального ожиріння для якого характерний ОТ ≥94 см для чоловіків європеоїдної раси та ≥90 см – монголоїдної (азіатської); для жінок ≥ 80 см – для представниць обох рас. Для встановлення МС за критеріями IDF обов’язковим також є наявність двох і більше факторів ризику:
      • рівень ТГ вище 1,7 ммоль/л;
      • рівень ХС ЛПВЩ < 1,03 ммоль/л у чоловіків та < 1,25 ммоль/л у жінок або факт терапії статинами; • АТ вище 130/85 мм рт. ст. або факт антигіпертензивної терапії; • глікемія капілярної крові натще вище 5,6 ммоль/л або раніше діагностований ЦД 2 типу.

    1. У нашому випадку це збіг обставин, у дослідній групі спостерігався розвиток життєво небезпечних аритмій у вигляді фібриляції шлуночків – у 3 пацієнтів і шлуночкової тахікардія – у 3 інших пацієнтів ( проте зауважимо, що у одного пацієнта з дослідної групи спостерігався перехід ШТ у ФШ, тому його було враховано у 2 випадках , на нашу думку саме метаболічні порушення привели до тяжчого перебігу ШТ).

      З повагою, Швед М.І., Ястремська І.О.

Залишити відповідь